konexim konexim - strona główna

Grodan

grodanProdukty oferowane przez firmę Grodan są synonimem czystego, wolnego od chorób początku uprawy. Wszystkie produkty począwszy od produktów spełniających specyficzne wymagania dotyczące produkcji rozsad, a skończywszy na matach są produkowane w oparciu o unikalną w skali światowej technologię produkcji pod nazwą Delta Technology. Najważniejszą cechą zapewniającą korzyści w tego rodzaju produkcji jest jednorodne rozmieszczenie włókien wełny mineralnej w podłożu, a co za tym idzie gwarancja wysokiej jakości plonów.

 • Produkty do produkcji rozsady:
  Kostki Delta: Grodan DELTA oferuje producentom solidną podstawę na której można zbudować profesjonalne zarządzanie gospodarką wodną wraz z wyrównaną uprawą, co pozwala uzyskać maksymalne rezultaty. DELTA jest kostką o dużej wytrzymałości dzieki czemu wspaniale nadaje się zarówno do ręcznego jak i automatycznego procesu produkcji rozsady. Rezultatem tego jest równomierny transport wody poprzez kostkę, co zapewnia optymalną kontrolę stosunków powietrzno-wodnych i roztworu pożywki (EC). System korzeniowy przerasta łatwo całą kostkę DELTA.
  Paluszki: Paluszek Grodan dzięki swojej jednorodności, wytrzymałości i kształcie daje perfekcyjną podstawę dla optymalnego kiełkowania i wyrównanie rozsady.
 • Produkty do uprawy warzyw:
  Grotop Master jest najnowszym rodzajem podłoża z wełny kamiennej, przeznaczonym dla ogrodników stosujących w profesjonalny sposób zarządzanie gospodarką wodną. Jest to mata jednoroczna dwuwarstwowa. Unikalny układ włókien wydatnie poprawia pojemność wodną maty, przy jednoczesnym zachowaniu jej porowatego ( przepuszczalnego) charakteru. Dzięki temu znacznie łatwiejsza staje się kontrola wilgotności oraz EC maty. Dużo korzystniej i szybciej przebiega w niej również proces odnawiania pożywki, zapewniając niespotykany dotąd wigor roślin. Kombinacja „twardej” górnej warstwy z „porami” w dolnej warstwie maty oraz wyrównana dystrybucja WC i EC w macie powoduje doskonały rozwój systemu korzeniowego w całej jej objętości. GroTop charakteryzuje się większym zagęszczeniem włókien, a zalecany przedział wilgotności 50-80%
  Mata Master jest idealnym podłożem dla ogrodników chcących kontrolować wzrost generatywny i wegetatywny roślin w celu prowadzenia produkcji na najwyższym poziomie przez cały sezon. Te jednoroczne maty posiadają dwie warstwy włókien o różnej gęstości. Dzięki temu zapewniają najlepszy transport wody w całym przekroju maty. Przyczynia się to do rozwoju systemu korzeniowego a w rezultacie do osiągnięcia wysokiego plonu doskonałej jakości.
  Classic jest matą bardziej suchą z racji odpowiednio dobranej grubości włókien oraz ich horyzontalnego ułożenia. Taka budowa maty sprzyja generatywnemu wzrostowi roślin. Nie bez powodów nasza mata nosi nazwę Classic. Classic to zapewnia doskonałą dystrybucję wody w całym przekroju, dostępna w różnych rozmiarach, wilgotność maty w przedziale 60-70%.

www.grodan.pl

© 2009 copyright by Konexim | projekt i realizacja: AR Jankowski.media.pl