konexim konexim - strona główna

System kontroli klimatu ITUMIC

CAGitumicKomputery klimatyczne Itumic są projektowane i produkowane w Finlandii. Itumic zawsze miał na celu stworzenie przyjaznych dla użytkownika urządzeń. Jest to jeden z najprostszych w użyciu systemów kontroli klimatu na rynku. Kontroler posiada duży, czytelny wyświetlacz z przejrzystym menu i klawiaturę sterującą, oraz opcjonalnie wspomagany jest oprogramowaniem PC.

Budowa komputerów klimatycznych ITU CAG (Computer Aided Growing), począwszy od układów elektronicznych, została specjalnie zaprojektowana do wykorzystania w szklarniach. Trudne warunki pracy zostały więc wzięte pod uwagę przy projektowaniu kontrolera, czujników i innych elementów systemu.

System ten jest oparty na architekturze modułowej. Instalacja może zostać wykonana w jednym obszarze kontroli i łatwo rozbudowana w razie potrzeby. Dzięki temu klient płaci tylko za funkcje i sprzęt, którego potrzebuje.

Sterowanie klimatem obejmuje między innymi:

 • temperaturę ogólną w oparciu o istniejącą sieć grzewczą i kotłownie.
 • temperaturę wody w systemie ogrzewania wegetacyjnego
 • standardowe systemy wentylacji
 • zasłony cieniujące i termoizolacyjne
 • sterowanie wilgotnością powietrza z uwzględnieniem istniejących systemów ogrzewania, wentylacji i zamgławiania
 • systemy nawożenia i nawadniania
 • systemy dokarmiania CO2

system 1

System ITU CAG można podłączyć do Internetu i / lub sieci lokalnej. Dzięki temu użytkownik może z dowolnego miejsca nadzorować pracę systemu. Archiwizacja parametrów pracy daje nowe możliwości kontroli stanu szklarni. Dołączone oprogramowanie umożliwia pełny podgląd i kontrolę stanu systemu oraz archiwizację zebranych danych w celu późniejszej analizy.

komputerwykres

stacja pogodowa

Opcjonalnie oferujemy podłączanie systemu ITU CAG do sieci GSM, dzięki czemu możliwe jest informowanie użytkownika o wszelkich parametrach pracy za pomocą sms-ów. Użytkownik może wybrać, o jakich zdarzeniach chce być informowany.

System kontroli klimatu i oprogramowanie są ciągle rozwijane, dając tym samym nowe funkcje dla plantatorów, przy marginalnym koszcie aktualizacji programu.

Komputer klimatyczny ITU Multi Station 100

komputer klimatycznyITU Multi Station 100 to wszechstronny i łatwy w użyciu kontroler warunków uprawy, dający możliwość utrzymania doskonałych warunków wzrostu ro?lin.

System posiada pełny osprzęt do kontrolowania klimatu w szklarni. Mierzy on warunki środowiska wewnątrz oraz na zewnątrz szklarni i za pomocą urządzeń kontroli reguluje warunki klimatyczne w zależności od wymagań użytkownika.

Może funkcjonować jako pojedynczy kontroler lub jako część wieloczęściowego systemu. Kontrolery są połączone ze sobą oraz z komputerem PC za pośrednictwem sieci lokalnej LAN ITU.

system 2

Dozowniki do nawozów ITU Mix Station

ITU Mix Station to kontroler nawadniania i nawożenia, wyposażony we wszystkie funkcje zaawansowanego dozownika nawozów. Nawadnianie i nawożenie odbywa się zgodnie z rzeczywistą potrzebą uprawy i jest oparte na bezpośredniej analizie aktualnych warunków. Kontrola nawadniania może być podzielona na grupy w zależności od szklarni. Nawadnianie jest aktywowane niezależnie w grupach, w zależności od receptur. W oparciu o receptury nawożenia mieszanka wody i roztworów przygotowywana jest na podstawie pomiarów EC i pH. Kontroler posiada uniwersalny program diagnostyczny oraz możliwość połączenia z pozostałymi elementami sieci ITU LAN.

Nasz asortyment produktów spełnia wszystkie potrzeby nowoczesnej uprawy. Poniżej przedstawiamy niektóre z naszych modeli.

ITU Mix Station 300-30

urzadzenie 1

 • Wydajność pompy: 2-22m ³ / h
 • Maks. liczba roztworów nawozowych: 8
 • Maks. liczba zaworów nawadniania: 60

Dozownik ten używa nowego rodzaju zaworów dawkujących, co zapewnia szybkie i niezawodne mieszanie pożywki. Mały zbiornik czyni go szczególnie przydatnym w zastosowaniach, gdzie receptura nawożenia zmienia się wiele razy w ciągu dnia.

ITU Mix Station 300 Micro

urzadzenie 2

 • Wydajność pompy: 10-22m ³ / h
 • Maks. liczba roztworów nawozowych: 5
 • Maks. liczba zaworów nawadniania: 40

Technika oparta na tradycyjnych zaworach elektromagnetycznych i zwężkach Venturiego czyni ten dozownik uniwersalnym w szerokiej gamie zastosowań. Większy zbiornik mieszania pożywki działa jak mały bufor sieci w miejscach, gdzie woda dopływa z opóźnieniem lub małymi przerwami.

ITU Mix Station 300 Standard

urzadzenie 3

 • Wydajność pompy: 20-64 m³ / h

Korzystający z tradycyjnych zaworów elektromagnetycznych i zwężek Venturiego dozownik został specjalnie zaprojektowany dla dużych natężeń przepływu. W zależności od wydajności może mieć większe zbiorniki i rury. Może posiadać podwójny system pomiaru pH i EC, który zwiększa bezpieczeństwo.

© 2009 copyright by Konexim | projekt i realizacja: AR Jankowski.media.pl